LEGIONOWSKI KLUB SENIORA + WERNISAŻ „MAGIA KOLORÓW”

Lato w pełni. Piękna pogoda za oknem. Życie w Legionowie po długiej przerwie wypełnione było wydarzeniami. Członkowie Legionowskiego Klubu Senior+ „Mniszek” nie stronią od aktywnego życia.

Wspaniałe wydarzenie w życiu kulturalnym odbyło się 25 czerwca 2021r . Młodzi i ambitni artyści naszego miasta stworzyli wspólny wernisaż – «Magia Kolorów».

Chętnie skorzystaliśmy z okazji uczestniczenia w wernisażu. Zwiedzanie wystaw i udział w wydarzeniach kulturalnych miasta to jedno z najważniejszych działań Legionowskiego Klubu Seniora w dziale artystyczno-terapeutycznym. Art-terapia pomaga seniorom nie popaść w stan „życia bez celu” i utrzymać dobry nastrój, cieszyć się życiem, wnosi do życia nowe wrażenia i drobne radości. Odwiedzanie wystaw, wernisaży czy muzeum mają swoje zalety i działanie lecznicze. Kontemplacja piękna to rodzaj medytacji, która wpływa na pozytywne nastawienie do całego ciała, uruchamia procesy regeneracji, spowalnia starzenie się oraz z pewnością zachęca do aktywnego i spełnionego życia. Rysunek, farby i pędzel pomagają w walce z napięciem nerwowym, rozwijają zdolności motoryczne. Wykonywanie kreatywnych zajęć przez kilka godzin w tygodniu to świetny sposób, który ubarwia życie, czyniąc je bardziej interesującym.

W ten pamiętny dla nas dzień (25 czerwca) zostaliśmy powitani na wystawie przez Edytę Mądzelewską- młodą i bardzo charyzmatyczną artystkę z Legionowa. Pani Edyta przedstawiła swoją twórczość oraz prace koleżanek: Wioletty Różyckiej-Kowalczyk, Żanety Prus, Barbary Wymazał, Magdaleny Wardzińskiej, Katarzyny Kasjanowicz, Magdaleny Król, Agaty Wiśniewskiej, Doroty Kozłowskiej. Opowiedziała szczegółowo o technikach wykonywania pracy, podzieliła się przebiegiem jej procesu twórczego.

Naszym klubowiczom szczególnie spodobała się twórczość artystki – projektantki mody Żanety Prus. Obejrzeliśmy wszystkie dzieła prezentowane na wystawie i byliśmy pod takim wrażeniem jej talentu, że kupiliśmy jedną z prac autorki.

Każdy, kto odwiedził ten wernisaż, znalazł swojego artystę i obrazy bliskie jego sercu.

Ta wystawa stała się dla nas jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń ostatniego czasu. Bardzo się cieszymy, że nasze miasto pełne jest młodych, utalentowanych, ambitnych artystów, aktorów i mistrzów swojego rzemiosła. Życzymy im twórczych sukcesów, inspiracji, nowych wystaw i popularności.

Zapraszamy mieszkańców Legionowa i okolic do dołączenia do naszego zespołu młodych duchem i pełnych pragnień seniorów, kochający życie, ruch, kreatywność, pełen entuzjazmu i optymizmu.

NIE JESTEŚ JESZCZE Z NAMI?

DOŁĄCZ DO NAS … BĄDŹ SOBĄ, A NIE SWOIM WIEKIEM!!

Ogłaszamy dodatkowy nabór do Legionowskiego Klubu Senior+ „Mniszek” przy SPP „Nadzieja”, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00 ul. J. Piłsudskiego 3 (wejście od ul. Kopernika), tel. 22 774-50-80, www.spp-nadzieja.pl

Oxana Uvarkina – Kierownik Klubu Senior+