LEGIONOWSKI KLUB SENIORA + KAWIARENKA INTERNETOWA

Człowiek pozostawiony sam w domu potrzebuje kontaktu z drugą osobą. W czasie pandemii często taki kontakt możliwy jest tylko online. Aby zrealizować takie spotkania potrzebny jest odpowiedni sprzęt i umiejętność jego obsługi.

Seniorzy Legionowskiego Klubu „Mniszek” przy SPP „Nadzieja” na koniec 2020 roku dostałem proste w obsłudze tablety с z dostępem do Internetu przez cały okres studiów. Zainstalowane na nich oprogramowanie pozwoli w łatwy sposób nawiązać wizualny kontakt z najbliższymi, a także przenieść Klub Senior+ do strefy wirtualnej. W czasie, kiedy nie możemy spotykać się w sposób bezpośredni musimy nauczyć się korzystać z możliwości, które daje nam technika. Wszystko po to, aby nasi seniorzy czuli się bezpiecznie, a jednocześnie nie czuli się samotni.

Jednak aby móc korzystać ze wszystkich udogodnień, trzeba się najpierw nauczyć się obsługi komputera ale tabletu. Oczywiście zostawiony sam sobie senior może się pogubić w wirtualnym świecie, dlatego warto skorzystać z kursów komputerowych dla seniora.

Legionowski Klub Senior + „Mniszek” przy SPP „Nadzieja” już drugi rok prowadzi dla klubowiczów – Kawiarenką Internetowa – bezpłatne lekcje szkolenia seniorów z technologii internetowych. Zaczęliśmy od najprostszej rzeczy – włączania i wyłączania tabletu, łączenia się z Internetem, ładowania sprzętu, wyszukiwania systemów, wyszukiwania informacji, korzystania z najprostszych programów.

Zajęcia prowadzi doświadczona nauczycielka-psycholog Kinga Kietlińska. W każdy czwartek od 10:00 do 14:00 nasi seniorzy chętnie poznają najnowszą technologię komputerową. Czas płynie szybko, bo praktyka jest ciekawa i satysfakcjonująca.

Nauka nigdy nie jest za późno. Wiek naszych uczniów to od 65 do 93 lat!! Seniorzy Legionowskiego Klubu są młodzi duchem, pełni chęci nadążyć z duchem czasu, bo motto naszego klubu to „Bądź sobą, a nie swoim wiekiem !!”.

Zapraszamy mieszkańców Legionowo i okolic do dołączenia do naszego zespołu młodych i pełnych pragnień seniorów.

Zapraszamy do Legionowskiego Klubu Senior+ „Mniszek” przy SPP „Nadzieja” który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00 ul. Marsza. J. Piłsudskiego 3 (wejście od ul. Kopernika), tel. 22 774-50-80, www. spp-nadzieja@wp.pl

NIE JESTEŚ JESZCZE Z NAMI? PRZYSTAŃ DO NAS … BĄDŹ SOBĄ, A NIE SWOIM WIEKIEM!!

Oxana Uvarkina

Kierownik Klubu Senior+