Pomoc potrzebującym

Pomaganie innym to nie tylko szlachetny czyn - to również obraz tego kim jesteśmy jako sąsiedzi, legionowianie i Polacy. To wyraz miłości bliźniego zakorzeniony w naszej tradycji.

 

Zaangażowanie

Każdy pomaga tyle, ile może. Nie stawiamy przed sobą niemożliwych zadań! Czy jesteś z nam przy każdym działaniu, czy też działasz z nami tylko raz w roku - jesteś mile widziany!

 

Wolontariat

Nie potrzeba wiele, by zostać wolontariuszem Legionowskiego Centrum Wolontariatu Seniorów. Najważniejszy jest dobry humor, pogoda ducha i chęć niesienia pomocy innym!

1
1

Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Mazowiecka Akademia Seniorów

Legionowski Klub Senior Plus

Strona główna Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym Nadzieja

Legionowski Klub Amazonek

Wirtualny Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

Mentoring

Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś wolontariuszem, nie martw się! Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w pracy wolontariackiej. Pomożemy Ci się wdrożyć i nauczyć nowych rzeczy!

 

Pomocna dłoń

Bycie wolontariuszem to obecność w życiu potrzebujących. To umiejętność słuchania ich problemów i wspierania radą, dobrym słowem i uśmiechem. Czasem to właśnie jest najważniejsze!

 

Serce dla wszystkich

W pracy wolontariusza najważniejsze jest wielkie serce dla cierpiących i wykluczonych. Natura nie bez powodu dała nam empatię! Jeśli czujesz ją w sobie - dołącz do nas!

1
1

Legionowskie Centrum Wolontariatu Seniorów działające przy SPP „Nadzieja” jest inicjatywą założoną i prowadzoną przez legionowskich seniorów, szukających sposobu na niesienie pomocy innym. Wiemy, że dbanie o drugiego człowieka jest dobre dla nas wszystkich i pozwala nam tworzyć prawdziwe przyjaźnie i zainicjować realną poprawę stanu naszego społeczeństwa.

Nasi wolontariusze pomagają na wiele sposobów: pozyskują środki na realizację zadań mających na celu wsparcie najbardziej potrzebujących, pomagają innym w sprawach życia codziennego, organizują zbiórki pieniędzy i żywności – lista nigdy się nie kończy, bo każdego dnia pojawiają się nowe potrzeby oraz nowe metody niesienia pomocy.

Jeśli i Ty czujesz w sobie gorącą potrzebę do niesienia pomocy i chciałbyś zostać naszym wolontariuszem, albo jeśli chcesz nas wspomóc słowem lub uczynkiem, skontaktuj się z nami!

A

A

A

A