To lato obfituje w różne wydarzenia kulturalne. Podczas blokad, kwarantanny i lockdownu legionowscy seniorzy tęsknili za spotkaniami z kulturą i teraz chętnie nadrabiają zaległości.
Członkowie Legionowskiego Klubu Senior+ zawsze chętnie odwiedzają wszystkie wystawy, wernisaże, spektakle teatralne, czy koncerty.
Tym razem byliśmy na dwóch wystawach jednocześnie, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury:

  • Wystawa rysunku Karoliny Pietrzykowskiej – studentką czwartego roku architektury wnętrz „Piękno architektury”;
  • Wystawa fotografii Alexandra Mahmouda «Portrety migracji. Szwecja poza medialnymi doniesieniami».

Wystawy gościli w atrium legionowskiego ratusza (ul. Piłsudskiego 41).
Na wystawę przyjechaliśmy w deszczowy dzień – 4 sierpnia t.r. Pogoda nie przeszkodził nam w łączeniu się z piękną i w pełni cieszącą się umiejętnością fotografowania młodego szwedzkiego fotografa Alexandra Mahmoudu, czytającego adnotacje do zdjęć, podziwiającego specyficzne orientalne twarze, nasycającego opowieściami o migracji, sympatyzującego z losem bohaterów fotografii i podkreślenie jasnej palety kolorystycznej fotografii.
Obejrzeliśmy również pracę Karoliny Pietrzykowskiej, wykonaną w technice graficznego ołówka. Na wystawie zaprezentowano autorski pogląd na aranżację wnętrz i na zewnątrz obiektów architektonicznych.
Cieszymy się i dziękujemy władzom miasta oraz Miejskiemu Ośrodku Kultury, który umożliwić nam zaangażowania się w różnego rodzaje sztuki – fotografię i grafikę, dzięki czemu możemy zobaczyć i docenić prace autorów młodego pokolenia. Czekamy na nowe propozycje spotkań o wysokim poziomie artystycznym.

Kierownik Klubu Senior +
Oxana Uvarkina