Piątek stał się tradycyjnym Dniem Zdrowia w Legionowskim Klubie Senior + „Mniszek”. Utrzymanie zdrowia, zdrowego stylu życia, aktywna długowieczność – to jedna z ważnych części naszego planu pracy „Zdrowy Senior – Szczęśliwy Senior”.
Zdrowie przez cały czas pozostaje najcenniejszą rzeczą, jaką człowiek może posiadać. Zdrowie fizyczne osoby w starszym wieku jest warunkiem dobrego stanu psychicznego i emocjonalnego. Nie bez powodu mówią „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.
Przy sprzyjającej pogodzie w dzień zdrowia ćwiczymy spacery, ćwiczenia, ćwiczenia na symulatorach sportowych w miejskim parku zdrowia, picie herbaty i gry planszowe na świeżym powietrzu. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić Zespól Pałacowo-Parkowy w Jabłonnie, aby połączyć piękne z pożytecznym.
Piękny park z pięknymi ścieżkami spacerowymi, cień starych, rozłożystych drzew, brak hałasu samochodów, chłodne, wilgotne powietrze znad Wisły, śpiew ptaków, podziwianie architektury książęcego pałacu Józefa Poniatowskiego, spokojny spacer, pogawędki z kolegami w klubie, degustacja lodów, siedzenie na ławie pod Łukiem Triumfalnym, cisza i spokój – to i jest samo zdrowie.
Seniorzy Legionowskiego Klubu „Mniszek” to jest osoby bardzo, bardzo aktywne, prowadzą zdrowy tryb życia, utrzymują i wzmacniają swoje zdrowie oraz śmiało idą naprzód w życiu – w stronę aktywnej długowieczności!

Kierownik Klubu Senior +
Oxana Uvarkina