Legionowscy seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz z Klubu Senior+, 10 stycznia 2020r., zaproszeni zostali do przedszkola Nr 12 im. Króla Maciusia na tradycyjne jasełka, przygotowane przez wychowawczynie a wystawione i odegrane przez sześciolatki z grupy „Myszki”. Montaż słowno-muzyczny przygotowały panie Monika Skok-Grella oraz Marta Krynicka. W inscenizacji wykorzystano też kilka utworów autorskich pani Barbary Jankowskiej. 

Podczas jasełek, zwłaszcza wykonywania najbardziej znanych kolęd, jak: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Aniołeczku”, „Bosy pastuszek” czy „Powitajmy Go!” w oczach oglądających widowisko seniorów pojawiły się łzy wzruszenia,  a po każdym utworze w wykonaniu maluchów długo nie milkły brawa. 

Inscenizacja nie tylko była wzruszająca, ale i stosunkowo długa i seniorzy nie mogli się nadziwić, iż tak mali wykonawcy zapamiętali aż tyle stosunkowo trudnego tekstu. Po zakończeniu przedstawienia serdecznie podziękowali zarówno wychowawczyniom, jak  i małym artystom. Spotkanie zakończył mały poczęstunek w postaci ciastek, soczków, kawy i herbaty. Wspomnieć należy, iż dzieci podarowały wszystkim seniorom wykonane własnoręcznie prezenty w postaci małych, kolorowych bałwanków.  

Seniorzy ze swej strony zaprosili dzieci do swojego klubu na Dzień Dziadka i Babci.

Tekst i foto: Andrzej Karski